DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK

TOP 5

17 stycznia 2018
Google udostępnia wyszukiwanie wielu elementów, w tym także grafiki, która obecnie niejednokrotnie pojawia się w propozycjach wyników na głównej stronie wyszukiwarki pod wynikami sponsorowanymi, a nad wynikami tekstowymi.   Przykład: Jak
30 listopada 2017
Obecnie strona internetowa dla każdej firmy, jest jej integralnym elementem. Niestety minęły już czasy, kiedy to już samo jej posiadanie miało jakieś znaczenie. Dzisiaj o istnieniu marki można mówić dopiero
21 listopada 2017
Pliki wideo coraz częściej wzbogacają różne projekty, w tym strony internetowe, czyniąc je bardziej dynamicznymi i nowoczesnymi.   Poniżej przygotowana przez nas lista wybranych serwisów z bazami darmowych plików wideo do
14 listopada 2017
Konta społecznościowe są coraz istotniejszym elementem prowadzenia biznesu w Internecie, dlatego tak ważne jest, aby wyglądały profesjonalnie. Dużą rolę odgrywają przygotowane grafiki użyte w profilu i nagłówku.   Poniżej prezentujemy zalecane
13 października 2017
Zdjęcia i grafika są jednym z najważniejszych elementów budowania wizerunku firmy. Wykorzystywane są bowiem zarówno na stronie internetowej, blogach, wszelkich materiałach reklamowych o większym, czy mniejszym formacie.   Poniżej lista 10
23/09/17

DARMOWA MUZYKA - a ściślej podkłady dźwiękowe do produkcji reklamowych, prezentacji multimedialnych, filmów, czy stron www.

Próbując wygooglować interesujące nas zagadnienie, np. hasłem "darmowa muzyka do reklam" – możemy zauważyć dość dużą ilość wyników – jednakże wiąże się z tym pewna przekorna reguła. Jaka? Wyjaśniam poniżej.

W większości przypadków uzyskujemy wyniki stron z muzyką do bezpłatnego pobierania, jednak w przeważającej większości do użytku niekomercyjnego. Otrzymamy również wyniki serwisów oferujących muzykę do projektów komercyjnych, ale niestety stron, oferujących bezpłatne wykorzystanie plików jest zdecydowanie mniej.

Przypominamy, że aby móc wykorzystać jakikolwiek podkład muzycznego do swojej reklamy, prezentacji, czy na stronę www, należy upewnić się, iż posiadamy do niego licencję, pozwalającą na wykorzystanie danego utworu do celów komercyjnych. Bez tego, ani rusz. W niektórych przypadkach jest nią licencja CC (Creative Common, z koniecznością przypisania, czyli wskazania autora, nawet podania linku). Najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest użycie pliku na licencji CC0 (Creative Common, bez konieczności przypisania). 

Poniżej lista kilku polecanych stron oferujących bezpłatne pliki muzyczne:

 

VIDEVO.NET

https://www.videvo.net/royalty-free-music/ - na początek duża baza bezpłatnej muzyki o ogromnej różnorodności. Filtrowanie umożliwia wybór muzyki po kategorii, stylu i instrumencie. Aby pobrać plik nie ma potrzeby rejestracji. Videvo proponuje 4 licencje, z czego "Royalty Free" jest tą o znaczeniu CC0. Pozostałe: Videvo Attribution License, CC i NASA Guidelines. 

 

SOUNDIMAGE PL
http://www.soundimage.pl – wiele utworów muzycznych o przeróżnej tonacji, barwie dźwięków i gatunku muzycznego. Proponuje kilka tysięcy profesjonalnych produkcji muzycznych oraz licencjonowane bezpieczeństwo.

 

BENSOUND COM

https://www.bensound.com/royalty-free-music - bezpłatne pliki muzyczne do dowolnego wykorzystania, również komercyjnego na licencji Creative Common (CC), wymagane przypisanie autora.

 

INCOMPETECH COM

http://incompetech.com/music/ - baza muzyki instrumentalnej na licencji CC do bezpłatnego wykorzystania.

 

JAMENDO COM

http://www.jamendo.com/pl - katalog bezpłatnej muzyki do niekomercyjnego wykorzystania. Za wykorzystanie w komercyjnych projektach należy zapłacić.
 

MUSOPEN ORG

https://musopen.org/  - nagrania muzyczne bez ograniczeń praw autorskich - do bezpłatnego wykorzystania komercyjnego i niekomercyjnego.

 

FLASHFIT COM

http://www.flashkit.com/ - potężna baza plików dźwiękowych, począwszy od muzycznych, do efektów dźwiękowych. Licencja CC0 (do dowolnego wykorzystania, również komercyjnego, poza odsprzedażą).

 

YOUTUBE COM

https://www.youtube.com/ - bezpłatna baza muzyczna, jak i efektów dźwiękowych, do wykorzystania we własnych projektach Warunki użytkowania wskazane indywidualne przez każdego z autorów. 


Muzyka odgrywa ważną rolę w życiu każdej firmy – większej lub mniejszej.
Chcąc wyróżnić się na tle konkurencji lub też po prostu zostać zauważonym – warto wcześniej, czy później pomyśleć nad takim rozwiązaniem.

 

Darmowa muzyka do reklam, prezentacji, na stronę www

© 2018 Wirtualny-Marketing.com

wykonanie: projekty-graficzne-online.pl