DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK

TOP 5

grafika w oczach wyszukiwarki Google
23/09/17

DARMOWA MUZYKA - a ściślej podkłady dźwiękowe do produkcji reklamowych, prezentacji multimedialnych, filmów, czy stron www.

Próbując wygooglować interesujące nas zagadnienie, np. hasłem "darmowa muzyka do reklam" – możemy zauważyć dość dużą ilość wyników – jednakże wiąże się z tym pewna przekorna reguła. Jaka? Wyjaśniam poniżej.

W większości przypadków uzyskujemy wyniki stron z muzyką do bezpłatnego pobierania, jednak w przeważającej większości do użytku niekomercyjnego. Otrzymamy również wyniki serwisów oferujących muzykę do projektów komercyjnych, ale niestety stron, oferujących bezpłatne wykorzystanie plików jest zdecydowanie mniej.

Przypominamy, że aby móc wykorzystać jakikolwiek podkład muzycznego do swojej reklamy, prezentacji, czy na stronę www, należy upewnić się, iż posiadamy do niego licencję, pozwalającą na wykorzystanie danego utworu do celów komercyjnych. Bez tego, ani rusz. W niektórych przypadkach jest nią licencja CC (Creative Common, z koniecznością przypisania, czyli wskazania autora, nawet podania linku). Najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest użycie pliku na licencji CC0 (Creative Common, bez konieczności przypisania). 

Poniżej lista kilku polecanych stron oferujących bezpłatne pliki muzyczne:

 

SOUNDIMAGE PL
http://www.soundimage.pl – wiele utworów muzycznych o przeróżnej tonacji, barwie dźwięków i gatunku muzycznego. Proponuje kilka tysięcy profesjonalnych produkcji muzycznych oraz licencjonowane bezpieczeństwo.

 

BENSOUND COM

https://www.bensound.com/royalty-free-music - bezpłatne pliki muzyczne do dowolnego wykorzystania, również komercyjnego na licencji Creative Common (CC), wymagane przypisanie autora.

 

INCOMPETECH COM

http://incompetech.com/music/ - baza muzyki instrumentalnej na licencji CC do bezpłatnego wykorzystania.

 

JAMENDO COM

http://www.jamendo.com/pl - katalog bezpłatnej muzyki do niekomercyjnego wykorzystania. Za wykorzystanie w komercyjnych projektach należy zapłacić.
 

MUSOPEN ORG

https://musopen.org/  - nagrania muzyczne bez ograniczeń praw autorskich - do bezpłatnego wykorzystania komercyjnego i niekomercyjnego.

 

FLASHFIT COM

http://www.flashkit.com/ - potężna baza plików dźwiękowych, począwszy od muzycznych, do efektów dźwiękowych. Licencja CC0 (do dowolnego wykorzystania, również komercyjnego, poza odsprzedażą).

 

YOUTUBE COM

https://www.youtube.com/ - bezpłatna baza muzyczna, jak i efektów dźwiękowych, do wykorzystania we własnych projektach Warunki użytkowania wskazane indywidualne przez każdego z autorów. 


Muzyka odgrywa ważną rolę w życiu każdej firmy – większej lub mniejszej.
Chcąc wyróżnić się na tle konkurencji lub też po prostu zostać zauważonym – warto wcześniej, czy później pomyśleć nad takim rozwiązaniem.

 

Darmowa muzyka do reklam, prezentacji, na stronę www

© 2017 Wirtualny-Marketing.com

wykonanie: projekty-graficzne-online.pl