DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK

TOP 5

17 stycznia 2018
Google udostępnia wyszukiwanie wielu elementów, w tym także grafiki, która obecnie niejednokrotnie pojawia się w propozycjach wyników na głównej stronie wyszukiwarki pod wynikami sponsorowanymi, a nad wynikami tekstowymi.   Przykład: Jak
30 listopada 2017
Obecnie strona internetowa dla każdej firmy, jest jej integralnym elementem. Niestety minęły już czasy, kiedy to już samo jej posiadanie miało jakieś znaczenie. Dzisiaj o istnieniu marki można mówić dopiero
21 listopada 2017
Pliki wideo coraz częściej wzbogacają różne projekty, w tym strony internetowe, czyniąc je bardziej dynamicznymi i nowoczesnymi.   Poniżej przygotowana przez nas lista wybranych serwisów z bazami darmowych plików wideo do
14 listopada 2017
Konta społecznościowe są coraz istotniejszym elementem prowadzenia biznesu w Internecie, dlatego tak ważne jest, aby wyglądały profesjonalnie. Dużą rolę odgrywają przygotowane grafiki użyte w profilu i nagłówku.   Poniżej prezentujemy zalecane
13 października 2017
Zdjęcia i grafika są jednym z najważniejszych elementów budowania wizerunku firmy. Wykorzystywane są bowiem zarówno na stronie internetowej, blogach, wszelkich materiałach reklamowych o większym, czy mniejszym formacie.   Poniżej lista 10
13/10/17

Zdjęcia i grafika są jednym z najważniejszych elementów budowania wizerunku firmy. Wykorzystywane są bowiem zarówno na stronie internetowej, blogach, wszelkich materiałach reklamowych o większym, czy mniejszym formacie.

 

Poniżej lista 10 sprawdzonych i aktualnych stron, z których można pozyskać zdjęcia, czy grafikę bezpłatnie. Lista uwzględnia głównie bazy udostępniające obrazy na licencji CC0 (do dowolnego wykorzystania, również do użytku komercyjnego, nie wymagających przypisania autora).

 

PIXABAY COM

https://pixabay.com/pl/

- wyszukiwarka bezpłatnych obrazów z bardzo dużym wyborem zdjęć, ilustracji, grafiki wektorowej, a nawet plików wideo w licencji CC0. Również w polskiej wersji.

 

FREEPIK COM

http://pl.freepik.com/

- kolejny przykład dobrej wyszukiwarki bezpłatnych obrazów z bardzo dużym wyborem: zdjęć, grafiki wektorowej, plików PSD, jak również ikon (do użytku komercyjnego, najczęściej konieczne jest podanie autora). Tą stronę także mamy udostępnioną w polskiej wersji.

 

FREEPIXELS COM

http://www.freepixels.com/

- spora baza w formie katalogu z darmowymi obrazami do dowolnego wykorzystania. Zdjęcia i obrazy skatalogowane są kategoriami tematycznymi. Jest również wyszukiwarka. Strona w wersji anglojęzycznej.

 

PICJUMBO COM

https://picjumbo.com/

- duża baza z bezpłatnym zdjęciami o wysokiej rozdzielczości, do dowolnego wykorzystania, również komercyjnie (prócz dalszej odsprzedaży). Strona wyposażona w wyszukiwarkę, jak i kategorie tematyczne. Witryna w języku angielskim.

 

GRATISOGRAPHY COM

https://www.gratisography.com/

- nieduża baza zdjęć jednego autora, skategoryzowana, posiadająca wyszukiwarkę, udostępniona całkowicie bezpłatnie. Możliwość dowolnego wykorzystania, również komercyjnego. Witryna w języku angielskim.

 

PEXELS COM

https://www.pexels.com/

- spora baza darmowych zdjęć w wysokiej rozdzielczości na licencji CC0 (wykorzystanie bezpłatne w dowolnym celu: osobistym lub komersyjnym, nie wymagających przypisania). Strona dostępna w języku angielskim i niemieckim, uzbrojona w wyszukiwarkę.

 

MMTSTOCK COM

https://mmtstock.com/

- baza bezpłatnych obrazów na ulubionej licencji CC0. Witryna posiada wyszukiwarkę, podział na kategorie, tagi, umożliwia również filtrowanie wyników według wybranych kolorów, czy orientacji obrazu (poziomy lub pionowy). Strona w języku angielskim.

 

UNSPLASH COM

https://unsplash.com/

- kolejna baza darmowych obrazów na licencji CC0. Na stronie nie brakuje wyszukiwarki oraz podziału na kategorie. Zdjęcia dobrej jakości. Dobre zdjęcia biznesowe. Strona w języku angielskim.

 

STOCKSNAP IO

https://stocksnap.io/

- bardzo duża baza zdjęć o wysokiej jakości i rozdzielczości, na licencji CC0 do dowolnego wykorzystania, bez konieczności przypisania autora. Strona z wyszukiwarką oraz kategoriami tematycznymi do wyboru. Witryna w języku angielskim.

 

KABOOMPICS COM

https://kaboompics.com/

- bezpłatne zdjęcia do dowolnego wykorzystania, bardzo dobrej jakości. Witryna posiada wyszukiwarkę oraz umożliwia filtrowanie po kolorze, orientacji obrazu, oraz kategorii tematu. Udostępniona w wersji angielskiej.

 

 

Powyższa lista stron z bazami bezpłatnych obrazów powinna zaspokoić nawet najbardziej wybrednych. Będziemy ją jeszcze uzupełniać, dlatego koniecznie tu zaglądajcie.

 

10 stron z bezpłatnymi zdjęciami i obrazami do dowolnego wykorzystania, również komercyjnego

© 2018 Wirtualny-Marketing.com

wykonanie: projekty-graficzne-online.pl