DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK

TOP 5

17 stycznia 2018
Google udostępnia wyszukiwanie wielu elementów, w tym także grafiki, która obecnie niejednokrotnie pojawia się w propozycjach wyników na głównej stronie wyszukiwarki pod wynikami sponsorowanymi, a nad wynikami tekstowymi.   Przykład: Jak
30 listopada 2017
Obecnie strona internetowa dla każdej firmy, jest jej integralnym elementem. Niestety minęły już czasy, kiedy to już samo jej posiadanie miało jakieś znaczenie. Dzisiaj o istnieniu marki można mówić dopiero
21 listopada 2017
Pliki wideo coraz częściej wzbogacają różne projekty, w tym strony internetowe, czyniąc je bardziej dynamicznymi i nowoczesnymi.   Poniżej przygotowana przez nas lista wybranych serwisów z bazami darmowych plików wideo do
14 listopada 2017
Konta społecznościowe są coraz istotniejszym elementem prowadzenia biznesu w Internecie, dlatego tak ważne jest, aby wyglądały profesjonalnie. Dużą rolę odgrywają przygotowane grafiki użyte w profilu i nagłówku.   Poniżej prezentujemy zalecane
13 października 2017
Zdjęcia i grafika są jednym z najważniejszych elementów budowania wizerunku firmy. Wykorzystywane są bowiem zarówno na stronie internetowej, blogach, wszelkich materiałach reklamowych o większym, czy mniejszym formacie.   Poniżej lista 10
grafika w oczach wyszukiwarki Google
17/01/18

Google udostępnia wyszukiwanie wielu elementów, w tym także grafiki, która obecnie niejednokrotnie pojawia się w propozycjach wyników na głównej stronie wyszukiwarki pod wynikami sponsorowanymi, a nad wynikami tekstowymi.

 

Przykład:

obrazy w google

Jak zatem zwiększyć prawdopodobieństwo, by nasze obrazy zostały zwrócone w wynikach wyszukiwania w Grafikach Google?

Poniżej kilka wskazówek.

 

PRZEKAŻ MOŻLIWIE DUŻO INFORMACJI O OBRAZIE:

 

  • Rozpocznij od NAZWY PLIKU

Postaraj się, aby nazwa pliku była odzwierciedleniem tematyki i branży, jakiej obraz dotyczy. Zdecydowanie dużo więcej informacji przekaże do Google plik o nazwie kwiaty-do-ogrodu-poznan.jpg niż taki o nazwie IMG000234.jpg. W nazwie zamiast spacji stosuj znak „-„ i nie używaj polskich liter.  W przypadku, gdy na stronie z grafiką roboty Google nie znajdą pasującego opisu do wyszukiwanej przez internautę frazy, wezmą pod uwagę właśnie nazwę pliku graficznego. Dzięki temu zabiegowi, Twoja strona  ma szansę pojawić w wynikach wyszukiwania, nie tylko obrazów graficznych, ale również głównej stronie wyszukiwarki.

 

  • Oznacz grafikę SŁOWAMI KLUCZOWYMI (TAGAMI)

Jeśli masz taką możliwość, zrób to już z poziomu samej grafiki. Osobiście stosuję te zabiegi zanim dodam grafikę do strony. Ważne jest, aby te tagi były możliwie najbardziej precyzyjne i nie było ich więcej niż 4-6.

Jeśli masz dostęp do źródła strony – opisz swoją grafikę atrybutem ALT.

 

Przykład:

<img src="kwiaty.jpg" alt="piękne kwiaty do ogrodu">

 

Unikaj tzw. upychania słów kluczowych, zbyt duża ich ilość w jednym elemencie, może zostać odebrana przez Google jako spam.

 

  • USUŃ ZBĘDNE METADANE obrazów

Wiele zdjęć posiada wczytane metadane dotyczące parametry aparatu, datę jego wykonania, czy dane geograficzne. Usuń je, korzystając z dostępnych narzędzi.

 

  • Zamieść OBRAZ W ADEKWATNYM KONTEKŚCIE na stronie

Dodając grafikę na stronie, zadbaj, aby była ona adekwatna do treści na niej się znajdującej.

 

  • OPTYMALIZUJ WIELKOŚĆ swojego obrazu

Nie stosuj grafiki o zbyt dużym rozmiarze. To jest najczęstszy problem generujący zbyt długi czas wczytywania strony. Na stronę dodawaj obrazy o takich wymiarach, jakiej wielkości będzie jego docelowe miejsce na stronie.

Ponadto rozważ kompresję docelowego już rozmiaru, aby jeszcze zmniejszyć rozmiar („wagę”) pliku. W sieci znajdziesz wiele narzędzi online umożliwiających tą czynność. Szukaj narzędzi do bezstratnej optymalizacji.

Dzięki tym zabiegom wyszukiwarka będzie mogła szybciej wczytać Twoją stronę, co ostatecznie zwiększy jej wartość o oczach Google.

 

  • Odpowiednio KATALOGUJ pliki graficzne na serwerze

Staraj się kategoryzować obrazy o tej samej tematyce, przeznaczeniu zapisywać w folderach o kluczowej nazwie.

 

 

Wszystkie podane powyżej przykłady z pewnością przyczynią się do poprawy pozycji Twojej strony w Google, a Twoje w końcu obrazy zostaną zauważone.

 

 

Grafika w oczach Google

© 2018 Wirtualny-Marketing.com

wykonanie: projekty-graficzne-online.pl